czerwiec 01 sob 2019

Turniej III Cykl o Mistrza Sezonu w tenisie stołowym w Powsinie (2019) - 2 termin

zakończony
Kategorie
  1. 11:00 - open - 15 zł

Regulamin Cyklu Turniejów Tenisa Stołowego o Mistrza Sezonu w Parku Kultury w Powsinie

1. Turnieje są ogólnodostępne dla uczestnika w każdym wieku i każdej płci (oprócz osób zrzeszonych w PZTS aktywnie uczestniczących w ostatnich latach w ligach krajowych - od 4ligi wzwyż).
Udział w turniejach jest płatny 15zł.
Turnieje rozgrywane są bez wzgledu na warunki pogodowe.
Maksymalna ilość uczestników to 64 osoby (decyduje kolejność zgłoszeń).

2. Uczestnicy Turnieju biorą udział na własną odpowiedzialność (w przypadku nieszczęśliwych wypadków).

3. Turnieje rozgrywane są w cyklu 7 + 1 i organizowane są w okresie maj - wrzesień w wybrane soboty od godziny 11.00. (Rozgrzewka i Zapisy od 10;30). W ostatnim Turnieju Podsumowującym udział mogą brać wyłącznie uczestnicy biorący udział przynajmniej raz w bieżącym cyklu.

4. Zawodnicy sami sędziują swoje mecze. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwa jednak sędzia główny i zarazem organizator. On też rozstrzyga wszelkie spory.

5. Turnieje rozgrywane są systemem drabinkowym do dwóch porażek. (Co oznacza ze finał grają osoby z dwoch krańców drabinki. Mozliwy jest podwójny finał (jesli pierwszy mecz finałowy wygra uczestnik z tyłu drabinki)
Każdy mecz gramy do 3 wygranych setów chyba ze Sędzia postanowi inaczej (kwestia warunków czasowych,pogodowych lub duzej ilosci uczestników ) .
Zwycięzca meczu zgłasza wynik sędziemu.
O zestawieniu par w kazdym turnieju decyduje zawsze losowanie (bez rozstawien rankingowych).
Możliwe jest dogrywanie meczy o miejsca wyłącznie wtedy kiedy pozwala na to czas. Inaczej miejsca okreslane są wg drabinki.

6. Podczas turnieju panuje luźna rodzinna atmosfera bez zbędnych zakazów, dlatego takt i umiarkowanie w zachowaniu oraz kultura w gronie uczestników oraz obserwatorów wydarzenia jest wskazany i mile widziany. (byle by baraki i choinki po turnieju nadal stały )

7. Turniej jest punktowany następująco:

1pkt za ostatnie miejsce a kazde kolejne wzwyż +1pkt do miejsca 4.
3m + 2pkt od 4m,
2m +2pkt od 3m,
1m +3pkt od 2m,

Przykład:
1m - 20pkt
2m - 17pkt
3m - 15pkt
---------------
4m - 13pkt
5m - 12pkt
6m - 11pkt
7m - 10pkt
8m - 9pkt
9m - 8pkt
10m - 7pkt
11m - 6pkt
12m - 5pkt
13m - 4pkt
14m - 3pkt
15m - 2pkt
16m - 1pkt

Uwaga!! Ostatni Turniej ''masters'' punktowany jest podwójnie.

8. Prowadzona jest ogólna klasyfikacja uaktualniana co turniej dostępna na tablicach informacyjnych przy wypozyczalni sprzętu sportowego w parku kultury w Powsinie oraz na stronie grupy 'Powsin Górą!!' Na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/819863468097082/?ref=bookmarks

9. Pierwsze trzy miejsca całego cyklu turniejowego nagradzane są pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. (warunkiem zakwalifikowania sie do miejsca gwarantowanego nagrody jest uczestnictwo w 5 z 7 turniejów cyklu + obowiązkowo w turnieju Masters.
Osoby które zgromadzą najwięcej punktów a jednoczesnie spełnia warunki frekwencyjne w całym cyklu zdobywają tytuły:
MISTRZ SEZONU (rok) PARKU KULTURY w POWSINIE
I V-CE MISTRZ SEZONU (rok) PARKU KULTURY w POWSINIE
II V-CE MISTRZ SEZONU (rok) PARKU KULTURY w POWSINIE

10. Zasady dotyczące systemu rozgrywek są elastyczne a ich ostateczna interpretacja oraz wszelkie zmiany należą do organizatora oraz sędziego turniejów. (system rozgrywek zależy od ilosci zgłoszonych uczestników, warunków okolicznosciowych, i czasu przeznaczonego na turniej wiec nie mozna jednolicie ustanowić stałego regulaminu ).

Miejsce bitwy